Výzva ZAJDETO

Milí žáci, vážení kolegové,

v současné nelehké době se stávají populárními různé „výzvy“. Chceme tyto akce podpořit i my.

Inspirovala nás k tomu akce Gymnázia a obchodní akademie Stříbro (GOAS), kde připravili měsíční výzvu s názvem „GOAS běží do Hollywoodu“.

Děkujeme kolegyním tělocvikářkám GOAS Šárce Strankmüllerové a Lence Kockovéza výborný nápad.

Za chvíli začne jaro a je tedy šance trávit více času venku a zvyšovat svoji fyzickou kondici. Sportovní činnosti ve škole nejsou povoleny, rekreační sportovci a děti nesmí trénovat.

Pojďme na jaře ven!

Od pondělí 22. 03. můžeme vyrazit do přírody a sportovat na území celého okresu!

Naším cílem je, abychom všichni (učitelé i žáci) ušli nebo zaběhli 9182,7 Km za měsíc. Chceme se totiž dostat do Tokia – města, kde se letos budou (možná) konat olympijské hry a 9182,7 Km je vzdušná vzdálenost Tachov – Tokio.

Startujeme v pondělí 22. 03.2021.

ZÁRKA JDE DO TOKIA (ZAJDETO)

Jak na to?

• Rozdělili jsme školu na jednotlivé skupiny podle tříd a zároveň vytvořili skupinu pedagogové.
  • Pro jednotlivé třídy(skupiny) je připravena tabulka, kam se každému kilometry zapisovat.
  • Své výkony budou žáci zasílat prostřednictvím MS Teams svým třídním učitelům nebo učitelům tělesné výchovy, kteří je budou do tabulky zaznamenávat.
  • Na stránkách školy bude k vidění centrální tabulka, kam vždy jednou týdně zapíšeme, kolik která skupina má našlapáno (naběháno) kilometrů. V tabulce také bude vidět, kolik máme do cíle nebo jestli jsme za Tokiem!
  • Předpokládáme, že většina z vás má nějaké chytré mobily, hodinky či náramky, které měří vzdálenosti, a rozumí si s různými appkami (např. Step-Tracker, Fitbit, Relive,…). Pokud ne – mrkněte do mapy a ušlou či uběhnutou vzdálenost si naměřte v mapě.
  • Napište vždy celkovou vzdálenost za daný den např. – pokud si půjdu zaběhat 5 km a pak ještě ujdu 2 km – napíši za daný den 7 km.
  • Do tabulky zapisují pouze čísla s jedním desetinným místem – např. 4,6.

Chceme vás požádat:

• Nikdo z nás vás nemůže, nechce a ani nebude kontrolovat! – vše je dobrovolné a založené na důvěře. Chováme se „fair play“!!!
  • Není žádný důvod podvádět (pokud by někdo měl takové choutky, prosím, raději se výzvy nezúčastňujte a nedávejte vniveč úsilí ostatních).
  • Každý kilometr je důležitý pro náš cíl – dostat se do Tokia.
  • DŮLEŽITÉ – JEN BĚH A CHŮZE; NE KOLA, IN-LINE BRUSLE NEBO KOLOBĚŽKY!!!

Pokud bude zájem, plánujeme další výzvu právě pro kola, in-line a koloběžky.

Případné dotazy: Mgr. Zdeněk Hnát

Věříme, že některé z vás tato výzva zaujme a za měsíc vtrhneme do Tokia.

Jdeme na to!