Soutěž Technika má zlaté dno zná vítěze!

Soutěž pro žáky středních a základních škol v Plzeňském kraji Technika má zlaté dno prošla v letošním roce změnou. Namísto stávajících soutěžních plakátů letos technicky zaměření studenti sestavovali pomocí stavebnice Merkur a Boffin mechanickou sestavu jednoduchého pracovního stroje na elektrický pohon s elektronickou regulací.

Soutěžních týmů bylo v letošním roce přihlášeno celkem 16 z celého Plzeňského kraje, rozděleny byly do dvou kategorií, a to kategorie středních škol a gymnázií a kategorie tříletých učebních oborů. Každá střední škola mohla do soutěže vyslat pouze jeden tým. Tým tvořili dva žáci střední školy a dva žáci partnerské základní školy, podmínkou byla jedna dívka ze základní školy.

Vyhlášení výsledků letošního ročníku proběhlo 19. 10. 2016 a vítězem se stal tým, který tvořili žáci SPŠ Tachov a ZŠ Zárečná Tachov. Složení týmu: SPŠ Tachov – Jakub Janča, Jakub Pardovský; ZŠ Zárečná Tachov – Monika Horáčková a Jakub Brožík.