Úspěšný březen a duben vyvrcholil postupem na republikové finále.

Školní sportovní soutěže se rozběhly naplno a naše škola v nich slaví celou řadu úspěchů.

Zúčastnili jsme se všech pořádaných soutěží a kromě třetího místa v okresním kole v halové kopané žáků nar. 2001, 2002 a 2003 (tzv. III. kat.) jsme v posledních dvou měsících získávali první místa.

Seznam úspěchů:

Okresní kola:

Nejprve zlaté medaile v obou kategoriích (dívky, chlapci 1998, 1999, 2000, 2001 – IV. kat.) v přehazované, poté vybíjená – II. kat. (2005, 2004, 2003) otevřená – chlapci a dívky spolu v družstvu a postup do krajského kola, následovalo okresní kolo v basketbale AND1 CUP III. kat. a první místo chlapců i dívek a opět postup do krajského kola.

Posledním doposud pořádaným okresním kolem byla vybíjená dívek II. kat. a znovu postup do krajského kola.

Všechna tato okresní kola naše škola i pořádala!

Krajská kola:

Basketbal AND1 CUP – dívky 1. místo (Tachov 10. 04. – pořadatel ZŠ Zárečná), chlapci 4. místo (Domažlice 09. 04.)

Kvalifikace na republikové kolo:

Basketbal AND1 CUP (Tachov 24. 04. – pořadatel ZŠ Zárečná) – dívky – 1. místo a postup na republikové kolo (Klatovy 12. – 14. 05. 2015), kde se utká šest nejlepších škol!!!

Úspěšný tým dívek od okresního kola po kvalifikaci hrál v této sestavě:

Klára Staňková, Dagmar Hrabovská, Tereza Petrů, Tereza Kličková, Monika Králová, Simona Valentová, Barbora Hrůšová, Adéla Abrahamová a Hana Šimůnková.

Do konce dubna proběhnou ještě dvě soutěže:

29. 04. Štafetový pohár - okresní kolo – štafety pro žáky I. stupně, Tachov, městský stadion

30. 04. Odznak všestrannosti olympijských vítězů – okresní kolo – pro žáky I. a II. stupně, Tachov, sportovní hala a městský stadion.

Obě akce opět pořádá naše škola.