ZÁŘÍ 2016

V letošním školním roce bylo v naší školní družině nově otevřeno další oddělení. Celkem jich tedy máme pět:

• 1. oddělení Berušky (vychovatelka Vlaďka Krynická)
  • 2. oddělení Ještěrky (vychovatelka Dagmar Hrabovská)
  • 3. oddělení Žabky (vychovatelka Dana Hnátová)
  • 4. oddělení Motýlci (vychovatelka Iva Mikulová)
  • 5. oddělení Rybičky (vychovatelka Bohumila Matoušková)

V prvním měsíci nového školního roku proběhlo několik akcí.

V úterý 14.9. se vydaly děti z Rybiček na Minerálku, kde pouštěly na řece papírové lodičky. Ty si předtím vlastnoručně vyrobily ve své družině.

O den později si Žabky zašly do muzejní zahrady. Zahrály si zde kuželky a pohrály na dětském hřišti.

V úterý 27.9. si udělalo šest bývalých žáků z oddělení Ještěrek výlet na Krajský úřad do Plzně. Byla to odměna za celorepublikové vítězství ve výtvarné soutěži „Rozkvetlá zahrada“, která proběhla na jaře loňského školního roku. Součástí setkání byla i beseda s radním ing. Šteklem. Na závěr obdrželi všichni drobné dárky.

Poslední akcí tohoto měsíce byla návštěva vedoucí městské knihovny p. Erretové v oddělení Ještěrek. S dětmi si popovídala o knihách a také si pro ně připravila pohádkový kvíz.