ŘÍJEN 2017

Ve středu 4.10. proběhly v naší školní družině tři akce.

Na dopravním hřišti si na koloběžkách zajezdily děti z Motýlků. Zároveň si zopakovaly pravidla silničního provozu.

Žabky ten samý den vyrazily do dětského oddělení městské knihovny, kde se seznámily s výpůjčním řádem a prohlédly si knihy, které je zajímaly.

Na lezeckou pyramidu u Mraveniště se to samé odpoledne vydaly Rybičky.

O den později vyrazili Čmeláčci na lezeckou pyramidu u Rychty. Tentokrát jim počasí moc nepřálo a cestou i trochu zmokli.

Berušky se 11.10. vypravily na přírodovědnou vycházku spojenou se sběrem přírodnin, které využijí při svých výtvarných činnostech.

Hezkého počasí využily i děti ze Žabek a vyrazily na lezeckou stěnu a pyramidu u Mraveniště.

Třetí akcí tohoto slunečného odpoledne byla návštěva Rybiček v dětském oddělení městské knihovny.

Na přírodovědnou vycházku na Světce vyrazili 12.10. Motýlci. Cestou plnili ve skupinách různé úkoly. Zpět do Tachova jeli autobusem.

V úterý 17.10. se do parku u bývalého letního kina vydaly děti ze Žabek. Společně se Žabkami ze ŠD Hornická si zde zasoutěžily a zahrály různé hry. Hezké odpoledne zakončily hledáním pokladu, ve kterém byla pro všechny připravena sladká odměna.

Ten samý den se vydaly Berušky na lezeckou pyramidu na Rychtu. Přestože venku bylo asi 20°C, cestou narazily i na menší hromadu sněhu :-).

Ve středu 18.10. si na Minerálku k řece zašly děti z Rybiček. Pouštěly zde papírové lodičky, které si v družině vyrobily.

To samé odpoledne si Motýlci vyzkoušeli odlévání stop v terénu.

Poslední říjnovou akcí bylo 31.10. halloweenské zábavné odpoledne v Žabkách.

Fotografie číslo 25