ŘÍJEN 2013

Do školní družiny ZŠ Kostelní se vydaly 8.10. Ještěrky. Seznámily se s novými kamarády i s prostředím, kde odpoledne tráví svůj volný čas. Na oplátku pozvaly Ještěrky děti ze ŠD Kostelní k nim.

V polovině měsíce zavítalo do naší školní družiny Divadlo Z bedny. Pan  Pohoda se Soničkou nejdříve zahráli dětem pohádku „Princezna na hrášku“. Po představení měli pro děti připravené soutěže se sladkými odměnami.

Od října opět začal při školní družině svou činnost kroužek Vaření pod vedením Dany Hnátové. Je zaměřen na studenou kuchyni a probíhá jednou za 14 dní. Vaření děti moc baví a vždy se na něj těší.

Ve čtvrtek 24. října vyrazily děti z Ještěrek do městské knihovny. Seznámily se s výpůjčním řádem a prohlédly si nabídku knih. A také předaly vedoucí knihovny některé svoje výrobky.

O den později se děti převlékly do masek duchů, upírů, strašidel a dalších postav, aby všechny družiny společně oslavily Halloween. V tělocvičně si děti zasoutěžily, zatančily a zahrály různé hry. Samozřejmě nechyběly ani sladké odměny. Halloweenské odpoledne se všem moc líbilo a už se těšíme na další společnou akci.

Poslední říjnový den se ještě Ještěrky vydaly na exkurzi do Červeného kříže, kde se seznámily se základy první pomoci.