Školní družina - říjen 2011

V říjnu proběhlo v naší školní družině několik zajímavých akcí.

Do městské knihovny se 5.10. vypravily Žabky a 12.10. Berušky. Děti si zde mohly prohlédnout a vypůjčit knihy, které je zajímají, zahrát si hry na počítači a seznámit se s pravidly výtvarné soutěže „Znáte pohádky K.J.Erbena?“, kterou knihovna vyhlásila.

V pátek 14.10. se vydaly Ještěrky do Mraveniště na domluvenou hodinu keramiky. Děti zde pod vedením Aleny Dvořákové vyráběly motýly a ježky.

V úterý 18.10. vyrazily do Mraveniště i Žabky a využily zde nedávno vybudovanou lezeckou pyramidu.

O den později proběhly hned dvě akce. Ještěrky šly na návštěvu do MŠ Pošumavská a Žabky do Muzea Českého lesa, kde pro ně pracovnice muzea připravily tématický program „Muzejní vybarvovánky“. Program děti moc bavil a odpoledne si užily.

V pátek 21.10. byly Ještěrky na exkurzi v podniku BHS, kde si prohlédly papírenské stroje a výrobky zdejších učňů.

Na konci měsíce 25.10. se vydaly Ještěrky na návštěvu do školní družiny v ZŠ Kostelní. V družině se jim líbilo a na oplátku pozvaly děti ze ZŠ Kostelní k sobě. A ten samý den proběhla v družině u Berušek hodina zumby. S dětmi si přišla zacvičit její lektorka Klára Bočková.

Od října také začala ve školní družině činnost dvou kroužků, a to Tvořivé vyrábění, které vede Jana Packanová a Vaření pod vedením Dany Hnátové.