Prosinec 2015

Do městské knihovny na výstavu andělů se 3.12. zašly podívat děti z Motýlků a 10.12. děti ze Žabek. Prohlédly si nejenom soutěžní výtvarné práce, ale také knihy, které je zajímaly.

O den později si v kostýmech čertíků a jednoho andílka zařádily děti ze Žabek. Při čertím odpoledni si zasoutěžily, zahrály různé hry i zatančily.

V úterý 8.12. předaly děti p. Jägerové vánoční sbírku pro tachovský psí útulek, kterou již několik let naše školní družina pořádá. Do sbírky se tentokrát zapojily pouze děti z Ještěrek a ze Žabek, z Motýlků jen jeden žák a z Berušek tentokrát nikdo. Škoda. Ale i tak se vybrala spousta krmiva a pamlsků pro pejsky, protože některé děti přinesly i několik balení granulí, piškotů atd. Tímto všem, kteří do sbírky přispěli, děkujeme :)

14.12. si Berušky a Motýlci zazpívali ve školní družině za doprovodu kytary známé vánoční koledy.

O den později zavoněla v Žabkách vanilka a kokos, protože zde děti vyráběly nepečené vánoční cukroví.

Ve středu 16.12. se Žabky vydaly na vánoční jarmark na ZŠ Kostelní. Někteří si jen prohlíželi a hledali inspiraci na vyrábění, jiní si i nějaké drobnosti koupili.

17.12. proběhly hned tři akce. Motýlci se vydali na vánoční bowling na zimní stadion, kde si děti nejen zahrály, ale také měly možnost si zakoupit malé občerstvení.

Do Ještěrek ten samý den zavítala p. Erretová z městské knihovny. Pro děti si připravila vánoční kvízy a předčítání. A dětem přinesla i několik zajímavých knih.

V té době v Beruškách probíhalo předvánoční posezení s prskavkami, zapálenými svíčkami, ochutnáváním cukroví a poslechem koled.

Předvánoční posezení proběhlo o den později i u Motýlků, Ještěrek a Žabek. Všechny děti si také pohrály s novými hračkami, které jim „Ježíšek“ do družiny nadělil :)

PŘEJEME VŠEM POHODOVÝ A ÚSPĚŠNÝ ROK 2016!