PROSINEC 2014

V prosinci zavládla ve všech odděleních naší školní družiny vánoční atmosféra.

Hned první prosincový den vyráběly děti z Berušek betlém a adventní věnce. Svíčky na jednom z nich si děti pod dohledem paní vychovatelky postupně zapalovaly.

Ve čtvrtek 4.12. si ve své družině zdobily vánoční stromek Ještěrky. Na pomoc si pozvaly žákyně 6.třídy naší školy Báru a Kačku.

Páteční odpoledne 5.12. bylo plné čertů a luciferů, sem tam se objevil i anděl. Ve všech odděleních vypuklo čertí rejdění a dovádění. Děti si v maskách zasoutěžily i zatančily, došlo i na sladké odměny.

9.12. se vydaly Žabky do městské knihovny na výstavu sněhuláků z výtvarné soutěže „Sněhulák bílý pán“, do které se i zapojily a získaly čestné uznání.

V pondělí 15.12. si děti všech čtyř oddělení společně zazpívaly vánoční koledy za doprovodu kytary a flétny.

O den později provoněly oddělení Berušek vánoční perníčky, které děti společně zdobily.

V ten samý den se vydaly Žabky na vánoční jarmark do ZŠ Kostelní. Některé děti nakoupily pár drobností, ostatní mohly načerpat inspiraci na další vyrábění.

Ve čtvrtek tvořily děti ze Žabek nepečené vánoční cukroví – kokosové kuličky plněné sušenou papájou.

Na konci týdne proběhla ve všech odděleních předvánoční posezení, spojená s poslechem koled, ochutnáváním cukroví a povídáním o vánočních zvycích a tradicích.

A jako v posledních letech každý rok, uspořádala naše školní družina vánoční sbírku pro tachovský psí útulek, kterou jsme v pátek 19.12. předali p. Jägerové.

Přejeme všem krásný a pohodový rok 2015.