Školní družina - prosinec 2013

Hned začátkem měsíce se vydaly Žabky do městské knihovny, aby si zde vyzvedly cenu za kolektivní práci ve výtvarné soutěži „Stromkování“. Zároveň si děti prohlédly i výstavu všech prací, které do soutěže dorazily. Na výstavu se pak 18.12. šly podívat i děti z Berušek a Motýlků.

5.12. si děti ze všech oddělení zařádily v maskách při čertovském odpoledni. Do Ještěrek a Žabek zavítal i Mikuláš s andělem a dvěma čerty.

Na předvánoční zumbu vyrazily 9.12. děti z Ještěrek do MŠ Pošumavská. O den později pak navštívily i kroužek zumby v naší škole.

10.12. si Žabky vyšly na vycházku do vánočně vyzdobeného města. Na náměstí si prohlédly vánoční strom a betlém.

Další den se děti ze Žabek vydaly do Červeného kříže. A nešly s prázdnou. Na charitu odnesly ošacení a obuv z loňského a dokonce předloňského roku, které si v naší školní družině i přes písemnou výzvu nikdo nevyzvedl.

Ve čtvrtek 12.12. Žabky navštívily Vánoční jarmark na ZŠ Kostelní. Prohlédly si spoustu dětských výrobků s vánoční tématikou a zbyla i chvilka času na pár her s kamarády ze školní družiny ZŠ Kostelní.

18.12. vyrazily děti ze Žabek spolu s dětmi z 1.B do lesa na zdobení vánočního stromku pro zvířátka. Na tuto akci je pozvala paní učitelka z 1.B Jindra Pintířová.

Poslední den před Vánocemi proběhla ve všech odděleních naší školní družiny předvánoční posezení. Děti si zazpívaly koledy, ochutnaly cukroví a pohrály si s novými hračkami, které pod stromeček všechna oddělení doslala.

Toto dpoledne navštívila školní družinu i p.Jägerová z tachovského psího útulku „U Šmudliny“. Převzala zde vánoční sbírku, kterou naše družina už několik let pro tento útulek pořádá.

Oddělení Ještěrek děkuje p. Handrejchové za finanční sponzorský dar 2000 Kč na mikulášské balíčky.

Fotografie číslo 19