Školní družina - prosinec 2012

Jako každý rok byl prosinec hlavně obdobím Mikulášů, čertů a Vánoc.

3.12. proběhla u Žabek čertí diskotéka. Děti, převlečené za čertíky, si zatančily, zasoutěžily a zahrály různé hry.

Ve středu 5.12. se vydaly Ještěrky na návštěvu Červeného kříže. Seznámily se tu se změnami v poskytování první pomoci. Zároveň si na figuríně mohly vyzkoušet masáž srdce. V ten samý den proběhlo v Beruškách tvořivé odpoledne s Lindou, žákyní 8. ročníku naší školy. Děti vyráběly čertí kornouty na sladkosti.

10.12. přijaly děti z Ještěrek pozvání do MŠ Pošumavská na společně strávené „červené“ odpoledne plné her a soutěží. Všichni zúčastnění museli mít na sobě něco červeného.

17.12. se vydaly děti z Ještěrek na vánoční bowling na zimním stadionu. Všem se hraní moc líbilo a už se těší na příští návštěvu bowlingového centra.

Ve středu 19.12. využily Žabky hezkého počasí a vyšly si do vánočně vyzdobeného města. Na náměstí si prohlédly vánoční strom a betlém.

Poslední den před vánočními prázdninami zavítala do školní družiny paní Jägerová z tachovského psího útulku, aby převzala sbírku krmení a pamlsků, kterou naše družina tradičně organizuje už několik let. Na pejsky se s dětmi půjdeme podívat na jaře.

Tento den také proběhlo V Beruškách a Žabkách předvánoční posezení spojené s poslechem a zpěvem koled, hrami a mlsáním cukroví.

PŘEJEME VŠEM KRÁSNÝ A ÚSPĚŠNÝ ROK 2013!!!

Fotografie číslo 16