Listopad 2017

Ve čtvrtek 2.11. zavítalo do naší školní družiny Divadlo Z bedny. Pan Pohoda se Soničkou zahráli dětem pohádku Princezna na hrášku.

Hned další den se na školním hřišti utkaly týmy Rybiček a Motýlků ve fotbale.

8.11. se na kuželky do muzejní zahrady vydaly děti z Rybiček.

Ve čtvrtek 9.11. vyrazili do městské knihovny Motýlci.

Ten samý den si u klavíru zazpívaly a zatančily děti ze Žabek. Na klavír jim zahrála praktikantka Linda, která byla v Žabkách tři týdny na souvislé pedagogické praxi.

13.11. se Rybičky pustily do malování keramických svícnů ve tvaru dýní, které si v září vyrobily v keramické dílně DDM Mraveniště.

V úterý 14.11. navštívily tachovský psí útulek děti z Berušek. Psím kamarádům přinesly granule a různé psí dobroty.

Žabky to samé odpoledne vyrazily s mapou v ruce hledat poklad. Po mírném bloudění nakonec šťastně dorazily k cíli, kde na ně čekala sladká odměna.

O den později si u klavíru zazpívaly děti z Rybiček.

16.11. se Motýlci vydali na bowling na zimní stadion.

Ve čtvrtek 23.11. navštívily děti z Motýlků muzeum, kde si prohlédly výstavu dřevěných šperků.

28.11. se Žabky vydaly na návštěvu do stejnojmenného oddělení Žabek ze školní družiny ZŠ Hornická. Děti z obou oddělení se dohodly na celoroční spolupráci.

Do výtvarné soutěže městské knihovny o nejhezčí adventní věnec se zapojili Motýlci, Berušky a Žabky. Všechna tři oddělení získala za své práce diplomy a krásné knihy.