Listopad 2015

Na začátku měsíce, a to ve středu 4.11., proběhly hned dvě akce. Berušky si zašly k řece Mži a pouštěly zde papírové lodičky, které společně vyrobily ve školní družině.

Motýlci se ten samý den vydali na přírodovědnou vycházku směrem k Minerálce. Cestou se dozvěděli spoustu zajímavých informací a navíc si prohlédli i zvířata patřící cirkusu, který do Tachova v té době zavítal.

Na další vycházku, tentokrát s bezpečnostně-dopravní tematikou spojenou s kvízem, si vyšli opět děti z oddělení Motýlků, a to ve středu 11.11..

V pátek 13.11. zavítalo do naší školní družiny Divadlo Z bedny s panem Pohodou a Soničkou. Tentokrát zahráli dětem pohádku O zlobivém ježkovi Edovi. Do představení se nadšeně zapojily i děti.

16.11. se děti z Berušek a Motýlků utkaly na školním hřišti ve vybíjené. Zvítězili Motýlci, ale to nebylo důležité. Hlavní bylo, že si všichni zasportovali. A sladká odměna nakonec byla také pro všechny.

Celý měsíc připravovaly Ještěrky novou výzdobu školní jídelny, kterou 18.11. předaly vedoucí kuchyně.

Ve čtvrtek 19.11. zavítala do oddělení Ještěrek vedoucí městské knihovny p. Erretová. Pro děti si opět připravila pohádkové kvízy. A navíc dětem předčítala z nové vánoční knihy Kouzelné vánoční sny.

25.11. zavítaly Žabky do tachovského muzea, kde pro ně byl připraven tematický program „Jak pradědeček ke kalhotám přišel“. Děti se zde dozvěděly, jak složitá dříve byla výroba látek a šití oděvů.

Ještěrky ten samý den přijaly pozvání na tachovský zámek, kde proběhlo vyhodnocení soutěže „Šestkrát Tachov“, do které se děti zapojily. Součástí vyhodnocení byla i prohlídka zámku. Provázel je sám kníže Windischgrätz :).

Poslední listopadovou akcí byl 30.11. bowling Berušek na zimním stadionu. Všem se hra moc líbila a určitě zde nebyli naposled.

Fotografie číslo 22