Školní družina - listopad 2011

Všechna tři oddělení naší školní družiny se v listopadu postupně vydala do městské knihovny. Děti tam odnesly své práce do výtvarné soutěže „Znáte pohádky K.J.Erbena?“, kterou dětské oddělení knihovny vyhlásilo. Velkým úspěchem v této soutěži bylo pro děti z Ještěrek 1.místo v kategorii kolektivních prací. Za svou Jabloňovou pannu dostaly kromě diplomu i krásnou knihu.

Gratulujeme!

Muzeum Českého lesa navštívily 2.11. Berušky. V tématickém programu „Příroda je plná barev“ se hravou formou seznámily se zajímavostmi z rostlinné i živočišné říše. V ten samý den vyrazily Žabky na návštěvu Sboru dobrovolných hasičů. Prohlédly si hasičskou výstroj, auta i jejich vybavení a také klubovnu mladých hasičů, kde byly děti zároveň seznámeny s možností přihlášení do tohoto kroužku.

4.11. se vydaly Ještěrky do Červeného kříže. Děti byly informovány o hlavních zásadách při poskytování první pomoci, vyzkoušely si dýchání z úst do úst a masáž srdce. Ve středu 16.11. se v rámci celoroční akce „Poznávání okolí Tachova“ vydaly Žabky na výlet do Malého Rapotína.

Tam jely vlakem, zpátky autobusem. I když počasí dětem moc nepřálo, přesto si výlet užily. Jízdu vlakem si užily také děti z Berušek.

23.11. si prohlédly vlakové nádraží a svezli se na dolní zastávku. Zpátky do družiny šly pěšky.