ŠD - LEDEN 2017

V průběhu celého ledna využily děti ze všech oddělení pravé zimní počasí a často chodily na blízký kopec bobovat, jezdit na kluzácích a užívat si sněhové nadílky. Ale proběhla i spousta dalších akcí.

5.1. vyrazili Motýlci na exkurzi k hasičům. Dozvěděli se, kde všude hasiči pomáhají a prohlédli si i jejich techniku.

Na přírodovědnou vycházku do okolí školy si vyšly 10.1. Berušky.

Ve čtvrtek 12.1. se vydaly Žabky do tachovského muzea, kde pro ně byl připraven tematický program Poznáváme zvířátka s panem Ladou.

V ten samý den zavítala do Ještěrek vedoucí městské knihovny p. Erretová. Pro děti si opět připravila pohádkový kvíz a přečetla úryvky z nových knih.

Do knihovny se v lednu vydaly 16.1. Rybičky a 26.1. Ještěrky.

17.1. se do školní družiny ZŠ Hornická vydaly děti ze Žabek. Oplatily tak dětem jejich listopadovou návštěvu u nás.

Ve čtvrtek 19.1. navštívily Ještěrky děti v MŠ Pošumavská, kde si společně všichni pohráli.

20.1. proběhlo v Motýlcích odpoledne plné zábavných a naučných pokusů.

V ten samý  se vydaly Rybičky na bowling na zimní stadion.

Zumbu si se žákyněmi 5.B zacvičily 25.1. děti z Ještěrek.

25.1. si zašly Berušky na tachovský zámek na výstavu Kabinet kuriozit.

O den později se Ještěrky vydaly do knihovny, kde odevzdaly některé svoje výtvarné práce.

Poslední lednový den proběhlo v Žabkách hravé odpoledne. Děti si na závěr 1.polotetí společně zahrály, zasoutěžily a zatancovaly.

Do výtvarné soutěže Českého zahrádkářského svazu Zelenina plná vitamínů se zapojily děti ze Žabek. Na konci ledna odevzdaly dvě kolektivní soutěžní práce.