ŠD - LEDEN 2016

Sněhovou nadílku na začátku měsíce využily děti naší školní družiny k bobování, jízdě na kluzácích a stavění sněhuláků. Doufáme, že si letos ještě nějaký sníh užijeme.

Na zimní vycházku na Světce se vydaly 7.1. děti z Motýlků. Zaměřily se na fotografování zimní přírody.

11.1. si zašly děti z Berušek do dětského oddělení městské knihovny.

V tělocvičně naší školy si Ještěrky zatančily zumbu v úterý 12.1. pod vedením Věry Hotové.

V pátek 15.1. vyrazily Žabky do dětského centra KAT. Prohlédly si prostory centra a zahrály různé hry.

Do oddělení Ještěrek zavítala 19.1. vedoucí městské knihovny p. Erretová. Pro děti si opět připravila pohádkový kvíz.

Berušky se vydaly v pondělí 25.1. do muzea, kde si popovídaly s panem Řepou o ptactvu vyskytujícím se na Tachovsku.

26.1. navštívily děti z Ještěrek své malé kamarády v MŠ Pošumavská.

V ten samý den proběhlo v Motýlcích odpoledne plné pokusů a experimentů. Děti si například zkusily propichování balónků špejlí, aniž by praskly, nebo hraní na sklenice naplněné vodou.

Ve středu 27.1 se v rámci celoroční akce Poznávání okolí Tachova vydaly Žabky na výlet do Pernolce, kde si mimo jiné prohlédly starobylou tvrz. Tam jely vlakem, zpátky autobusem.