Školní družina - Leden 2014

První týden nového roku začaly děti z Ještěrek ve sportovním duchu. 7.1. si zacvičily na zumbě s Věrou Hotovou a o den později si vyzkoušely relaxační jógu s Evou Šmejkalovou.

8. ledna se vydali Motýlci do městské galerie, kde si prohlédli nejen výtvarná díla, ale i výrobky z vánočního bazaru.

Ve čtvrtek 16.1. zavítaly do Ještěrek děti ze ŠD Kostelní. Oplatily tak Ještěrkám jejich říjnovou návštěvu v jejich školní družině.

Na další bowlingové klání na zimním stadionu vyrazily 20.1. děti z Ještěrek. Tam jely autobusem MHD, zpátky šly pěšky.

V úterý 21.1. navštívily Žabky KAT. Seznámily se zde s možností trávení volného času, zahrály si stolní fotbal a nakreslily hezké obrázky.

22.1. proběhly hned dvě akce. Děti z Berušek se vydaly do městské knihovny a děti z Ještěrek šly navštívit své malé kamarády do MŠ Pošumavská.

O den později si děti z Ještěrek udělaly hezké odpoledne ve svojí družině. Pustily do výroby obložených chlebíčků, které si potom s chutí snědly.

Sněhu, který po dlouhé době napadl, využily v pondělí 27.1. děti z Berušek. Na školním hřišti si společně postavily prvního letošního sněhuláka. Doufáme, že ještě nějaký sníh napadne a děti si budou moct také zařádit na kluzácích na blízkém kopci.

Do knihovny vyrazily v lednu i Žabky, a to ve středu 29.1. Prohlédly si nejen knihy a časopisy, ale i vystavené výtvarné práce z tachovských škol a školek.

Poslední akcí tohoto měsíce byla 30.1. exkurze dětí z Ještěrek v BHS Tachov.