Školní družina - leden 2013

LEDEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Na kroužek zumby, který probíhá v tělocvičně naší školy každé středeční odpoledne, si šly 9.1. zatančit děti z Ještěrek a 30.1. děti ze Žabek.

V pondělí 14.1. se vydaly Ještěrky na návštěvu školní družiny do ZŠ Kostelní.

Děti si společně zahrály různé hry. 23.1. pak navštívily MŠ Pošumavská, kde si pro malé děti připravily pásmo říkanek, pohádek a písniček.

Naše družina se také zapojila do sbírky PET víček pro malého Kubíka, který trpí mozkovou obrnou. Víčka by měla rodině pomoci zaplatit léčbu v rehabilitačním zařízení na Slovenku. 22. 1. jsme předali první várku víček (více než 5 pytlů) a poslední lednový den další pytel. Ve sbírání pokračujeme dál.

V den vysvědčení, 31.1., navštívilo naší školní družinu Divadlo Z bedny. Pan Pohoda a Sonička si pro děti připravili nejen pohádku O třech prasátkách, ale také soutěže se sladkými odměnami.

Od října mají děti z družiny také možnost navštěvovat dva kroužky, a to Tvořivé vyrábění pod vedením J. Packanové a Vaření, které vede D. Hnátová. Jak na vyrábění, tak na vaření se děti moc těší.

Jinak jsme v lednu využili sníh, který k radosti dětí napadl a jak jen to šlo, vyráželi jsme na kopec bobovat. Doufáme, že letos ještě boby a kluzáky využijeme.