KVĚTEN 2017

První květnovou akcí bylo 4.5. předání diplomů dětem ze Žabek za výtvarnou soutěž městské knihovny „O nejhezčí knižní záložku“.

Ve čtvrtek 11.5. proběhl v muzejní zahradě turnaj v kuželkách mezi Žabkami ze ŠD Hornická a Žabkami ze ŠD Zárečná. Po vyrovnaném boji nakonec vyhrály Žabky z naší školní družiny.

Ten samý den se na turistickou vycházku na naučnou stezku na Vysokou vydali Motýlci.

15.5. si zahrály děti z Rybiček stopovanou, při které plnily různé úkoly. Na závěr hry je čekala sladká odměna v podobě zmrzliny.

Do tachovského muzea na výstavu Stopy pravěku vyrazili 16.5. Motýlci.

O den později se na tachovský zámek vydaly Žabky na výstavu „Panenky v háčkovaných modelech z filmů a pohádek“.

17.5. si Berušky vyšly na přírodovědnou vycházku směrem k Minerálce na téma jarní louka.

Motýlci si 18.5. zahráli minigolf u zimního stadionu

.

V pátek 19.5. si děti ze Žabek zazpívaly u klavíru pod vedením Markéty Jirsové, která byla v naší školní družině na praxi.

Do psího útulku U Šmudliny se ve čtvrtek 25.5. vydaly děti ze Žabek a Ještěrek. Pejskům přinesly spoustu krmení a pamlsků. Protože by děti všechno nepobraly, vezly část sbírky na káře, což je velmi bavilo. Děkujeme všem rodičům, kteří do sbírky přispěli.

S canisterapií a praktickými ukázkami z ní se 22.5. měli možnost seznámit Motýlci a 31.5. Žabky a Ještěrky. Děkujeme tímto manželům Vojtovým za velmi zajímavé povídání i ukázky práce s jejich asistenčními psy Lexem a Plutem.

Poslední květnovou akcí byla návštěva lezecké pyramidy u Rychty, kam se 31.5. vydaly Berušky.

Fotografie číslo 28