KVĚTEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

V úterý 7.5. navštívily Berušky a Žabky tachovský psí útulek „U Šmudliny“. Děti přinesly svým psím kamarádům spoustu dobrot.

V oddělení Ještěrek proběhlo 10.5. další vyrábění s Lindou. Tentokrát děti připravily dárky pro maminky ke Dni matek. Dárečky pro maminky samozřejmě vyrobily i děti v Beruškách a Žabkách.

14.5. již podruhé zavítaly Žabky do počítačové učebny. Seznámily se s dalšími programy a možnostmi práce na počítači. Ten samý den vyrazily Ještěrky na exkurzi do tachovského Revisu.

20.5. strávily děti z Ještěrek půlhodinku u klavíru s praktikantkou Veronikou Větrovskou, která zde byla na povinné třítýdenní praxi. O dva dny později se s klavírem seznámily i děti ze Žabek. V tomto oddělení byla tři týdny na praxi studentka 1. ročníku SPgŠ Beroun Monika Nováková.

Ve středu 22.5. vyrazily Ještěrky na poslední bowling v tomto školním roce.

25.5. se vydaly do městské galerie děti ze Žabek. Prohlédly si zde ilustrace dětských knih od Renáty Fučíkové a ilustrace řeckých bájí a pověstí od Lucie Dvořákové.

Na exkurzi k hasičům zavítaly 27.5. Ještěrky. Tam jely autobusem, zpátky šly pěšky.

O den později využily Žabky jeden z mála hezkých květnových dní a vydaly se na lezeckou pyramidu u Mraveniště.

Ke konci měsíce si ještě zatančily děti z Ještěrek zumbu pod vedením p.uč. Věry Hotové