DUBEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

V dubnu proběhlo ve všech odděleních školní družiny mnoho zajímavých akcí.

V úterý 2.4. vyrazily Ještěrky na výstavu dětských prací PAF. Této výtvarné soutěže se zúčastnily i děti naší školní družiny.

O den později si děti z Ještěrek zacvičily pod vedením p. uč. Šmejkalové některé ze cviků relaxační jógy.

V pondělí 8.4. navštívily Ještěrky tachovský psí útulek "U Šmudliny". Nešly s prázdnou, pejskům přinesly spoustu krmiva a pamlsků. Děti z Berušek a Žabek se do útulku chystají začátkem května.

9.4. navštívily Žabky počítačovou učebnu, kde si vyzkoušely kreslení na počítači.

Ten samý den vyrazily děti z Ještěrek na exkurzi do tachovského mlýna.

O den později si děti z Berušek zacvičily pod vedením p. uč. Hotové v rytmu zumby. Na zumbu se vydaly i Ještěrky, a to ve středu24.4.

15.dubna strávily děti z Ještěrek odpoledne v MŠ Pošumavská, kde svým malým kamarádům četli z pohádkových knížek.

V úterý 16.4. zavítalo do naší školní družiny Divadélko KOS s pohádkou "Princezna a kouzelná píšťalka". Na představení jsme pozvali i děti ze ŠD Kostelní. Pohádka se všem moc líbila a určitě u nás nebylo toto divadélko naposled.

Jako každý měsíc vyrazily o den později Ještěrky na bowling na zimní stadión.

Děti z Ještěrek si ve čtvrtek 25.4. zahrály společně s dětmi ze ŠD Kostelní na dětském hřišti.

V pondělí 29.4. vyrazily Žabky do tachovského muzea, kde si pro ně pracovnice připravily komponovaný program o výrobě plátna "Jak pradědeček ke kalhotkám přišel". Zároveň si děti mohly prohlédnout v muzeu stálou expozici. Žabkám se nejvíc líbily žabky, které se probudily ze zimního spánku.

Na samém konci dubna ještě zavítaly Ještěrky do MŠ Slovenská.

Děti z Berušek a Žabek v průběhu měsíce také pilně kreslily a malovaly, protože se zapojily do výtvarné soutěže "Cesta do říše zvířat".