DUBEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Na začátku dubna navštívily děti z Ještěrek dvě mateřské školy, a to 2.4. MŠ Pošumavskou a 10.4. MŠ Stadtrodskou. Děti pomáhaly malým dětem se stlaním, oblékáním, svačinou a všichni společně si potom pohráli.

V úterý 17.4. zavítalo do naší družiny Divadlo divů. Děti všech tří oddělení shlédly cirkusové vystoupení, ve kterém nechyběl klaun, žonglování, jízda na jednokolce, tanec s obručemi, práce s lasem i cvičení pejsci. Do programu se coby pomocníci při kouzlení zapojily i děti.

O den později vyjely Žabky na další výlet v rámci celoroční akce „Poznávání okolí Tachova“. Tentokrát zamířily do Světců. Tam jely autobusem, zpátky šly pěšky Knížecí alejí podél řeky Mže. Děti si prohlédly okolí jízdárny, a protože byla otevřená vrata, měly možnost nahlédnout i do hlavního sálu.

V pátek 20.4. vyrazily děti ze Žabek do Mraveniště na keramiku. Pod vedením Aleny Dvořákové vyráběly dárky ke Dni matek.

Na bowling na zimní stadion vyrazily 23.4. už poněkolikáté Ještěrky. Protože se jim hraní moc líbí, mají na červen domluvenou další návštěvu.

Na závěr měsíce, a to ve středu 25.4., se vydala celá školní družina na každoroční pravidelnou exkurzi do tachovského psího útulku. Děti nešly s prázdnou, jako vždy přinesly pejskům spoustu krmiva a pamlsků.