ČERVEN 2015

Oslava Dne dětí proběhla tentokrát na školním hřišti. 1.června přijel za dětmi pan Pohoda z Divadla Z bedny. Tentokrát bez Soničky, která s ním kvůli nemoci nemohla přijet. Ale i tak se představení moc povedlo. Divadlo si s panem Pohodou zahrálo i několik dětí. Po představení ještě následovaly soutěže se sladkými odměnami.

Ve čtvrtek 4.6. se na turistickou vycházku vydaly děti z Motýlků. Cestou plnily různé úkoly a nakonec se zastavily na lezecké pyramidě u Rychty.

V ten samý den se Žabky zúčastnily Kuličkiády, kterou pořádala školní družina ze ZŠ Kostelní.

Ve středu 10.6. proběhlo hned několik akcí. Děti z Motýlků a Berušek si opékaly buřty na Střelnici, Ještěrky se vydaly na poslední letošní zmrzlinu a Žabky navštívily městskou knihovnu, kam odnesly některé své výrobky.

15.6. se vydaly Berušky na lezeckou pyramidu u Mraveniště.

Další akcí Berušek byla 17.6. návštěva tachovské záchranné služby. Děti se zde seznámily se zásadami první pomoci.

Na další výlet v rámci „Poznávání okolí Tachova“ si ve středu 17.6. vyjely do Lomu děti ze Žabek. Tam i zpět jely vlakem. Po procházce Lomem si zahrály na místním dětském hřišti. A protože bylo hezké počasí, nechyběl na závěr výletu ani nanuk.

Do Ještěrek zavítala v úterý 23.6. p. Jägerová z tachovského psího útulku, aby si převzala hračky a pamlsky pro adoptovaného pejska Yettyho.

Poslední červnovou akcí Ještěrek byla 24.6. návštěva městské knihovny, kde dostala Terezka Horáčková drobnou odměnu za soutěžní kvíz.

O den později si na poslední letošní zmrzlinu zašly děti ze Žabek a Motýlci a Berušky si na školním hřišti zatančily při kloboukové diskotéce.

PŘEJEME VŠEM KRÁSNÉ PRÁZDNINY!

Fotografie číslo 31