ČERVEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Poslední měsíc letošního školního roku zahájila všechna oddělení naší školní družiny oslavou Dne dětí. Vzhledem k deštivému počasí děti soutěžily, tančily a hrály různé hry v odděleních a na chodbě ŠD.

V pondělí 4.6. se vydaly Ještěrky na zimní stadion, aby si zde zahrály poslední bowling v tomto školním roce.

O dva dny později si děti ze Žabek v rámci celoroční akce „Poznávání okolí Tachova“ vyjely na výlet do Oldřichova, kde si prohlédly koňské stáje.

V úterý 12.6. navštívily děti z Ještěrek dětské oddělení městské knihovny, kam odnesly své výtvarné práce.

13.6. se vypravily Žabky do tachovského muzea, kde pro ně pracovnice muzea připravily tematický program „Poznávejme zvířátka s panem Ladou“. Zároveň si děti prohlédly výstavu výtvarných prací ke svátku Letnic, na kterou svými výtvarnými pracemi přispěla i naše školní družina.

V ten samý den navštívily Ještěrky MŠ Pošumavská.

V pátek 15.6. byly děti z Berušek na exkurzi u Sboru dobrovolných hasičů, kde se seznámily s vybavením a požární technikou.

18.6. děti ze Žabek vyrazily na lezeckou pyramidu u Mraveniště.

Na výlet na závěr školního roku se 20.6. do Studánky vydaly děti z Ještěrek.

Tímto by chtěly poděkovat p. Heleně Kořínkové a p. Karlu Bobálovi za ochotu a pohoštění, které pro děti připravili.

V příštím roce se Ještěrky těší na spolupráci se záchrannou stanicí ve Studánce, kterou si na výletě s panem Bobálem domluvily.

Na svůj letošní poslední výlet si vyjely i Žabky. Tentokrát do Halže, kde navštívily Vesnické muzeum a prohlédly si Halži.

Všechna tři oddělení se v červnu vydala i do města na zmrzlinu – Ještěrky 14.6., Berušky 22.6. a Žabky 28.6.2012.

PŘEJEME VŠEM KRÁSNÉ A POHODOVÉ PRÁZDNINY!