Žáci ZŠ Zárečná ve finále soutěže Video pohlednice z našeho města

Dne 15.5.2014 proběhlo vyhlášení výsledků 13. ročníku celostátní soutěže v anglickém jazyce „Video pohlednice z mého města“.

Naše škola zaslala do této soutěže dva příspěvky do dvou různých kategorií. Úspěšnější byly žákyně 7.B (M. Bürgerová, S. Horejšová, V. Krejčová a P. Vránová), které s pomocí paní učitelky Bc. Hany Kosturové vymyslely scénář pro video s názvem Gold Way of Tachov. Jejich video pohlednice se ve velké konkurenci desítek škol z celé ČR nakonec umístila na 2. místě. Ve svém videu děvčata v dobových kostýmech představovala jednotlivá historická místa našeho města.

Celé video na profesionální úrovni natočil pan Martin Horejš, kterému tímto chceme velmi poděkovat. Děkujeme také dalším rodičům, kteří pomohli s vypůjčením kostýmů či zajištěním vstupu do památek.

Zvláštní poděkování patří také panu Ing. Miloslavu Kolacímu za to, že děvčatům zprostředkoval dopravu a umožnil jim tak převzít si cenu osobně na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy.